TR
ENAR RU
INTERNATIONAL PATIENTS

RİNOPLASTİ ( BURUN ESTETİĞİ)

İdeal bir burun hem iyi nefes alabilmeli hem yüzün bütünü ile dengeli bir şekilde uyum sağlayarak zarif bir görünüme sahip olmalıdır. Estetik burun ameliyatı yani 'rinoplasti'de amacımız öncelikle yüzün diğer estetik üniteleri ile (ağız, çene, alın, gözler, yanaklar gibi) ahenk oluşturacak doğal bir görünüm elde etmek olmalıdır. Doğal görünüm elde etmek için de yapılacak operasyon kişiye özel olarak planlanmalıdır.

18 yaşını doldurmuş, burnunun görünümünden şikayetçi olan, gerçekçi istekleri olan ve sağlık durumu izin veren her hastaya rinoplasti işlemi yapılabilir. burundan nefes alıp vermekte güçlük çeken kişilerde estetik ameliyatla birlikte burun tıkanıklığı sıkıntısı da giderilebilir. Kızlarda kemik gelişimi daha erken olduğu için ileri derecede rahatsız edici şekil bozukluğu olanlarda 16 yaşından itibaren velisinin rızası ile rinoplasti operasyonu yapılabilmektedir.

Operasyona karar verilmeden önce kişinin durumu beklentileri ve yapılabilecekler detaylı bir şekilde hasta ve hekim arasında tartışılmalıve operasyonda yapılacaklar planlanmalıdır. Operasyon çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Operasyon sonrasında ilk 3 gün içerisinde artan şişlik ve morluklar oluşabilmektedir. Bu şişlik ve morluklar genellikle 10 gün içinde çözülür. En az 1 hafta süre ile burun atelde tutulmalıdır.burnun son şeklini alması için en az 6 ay, yaklaşık 1 yıllık bir süre gerekir.

Rinoplasti ( Burun Estetiği) Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

İlginizi Çekebilir