TR
ENAR RU
INTERNATIONAL PATIENTS

BOTOKS

Botulinum Toksin Nedir?

“Clostrıdıum Botulinum” adında bir bakteriden laboratuvar şartlarında elde edilen bir toksindir.

Çeşitleri Var Mıdır?

Ülkemizde FDA onaylı botox ve Dysport isimli ürünler vardır ve güvenilirdir. Bunun dışında ülkemizde kullanımı yasak olan Çin ve Uzakdoğu menşeili pek çok botolum toksin de bulunmaktadır.

Hangi Durumlar İçin Kullanılır?

Kozmetolojide en sık alın, kaş arası ve göz kenarı (kaz ayağı) kırışıklıkları için kullanılır. Zaman zaman burun kırışıklıkları, çene ve ağız köşesi için de kullanılabilmektedir.

Kırışıklık Dışında Da Kullanılır Mı?

Dermatolojide aşırı terleme (hiperhidroz) tedavisinde ve dermatoloji dışı branşlarda da botulinum toksin kullanılır. Nörolojide migren tedavisinde, tortikollis denilen kas spazmlarında, gözde şaşılık tedavisinde kullanılabilmektedir.

Botox Kimlere Yapılabilir?

Kozmetik amaçlı botulinum toksin kaş arası, alın, göz kenarında kırışıklığı olan kadın ve erkeklere yapılabilir. Bu kırışıklıklar deri yapısına bağlı olarak 20li 30lu yaşlardan sonra yapılabilmektedir.

Botox Kimlere Yapılmaz?

Botolinum toksine kaşı antikor/aşırı duyarlılığı olan kişilere, Aminoglikozit, Ca kanal blokörü vs gibi bazı ilaçları kullanan kişillere, Myastenia Gravis denen kas hastalığına sahip kişilere, Gebe ve emzirenlere yapılmaz.

Botox Güvenli Midir?

Ülkemizde yasal olan botox ve Dysport markaları ürünler güvenilirdir.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

3-6 ay sürer.

Etkisini Ne Zaman Sonra Görmeye Başlarım?

İşlem yapıldıktan sonra 3. Günden sonra kas aktivitesi yavaş yavaş azalmaya başlar ve 7-14 gün içinde tamamen son şeklini alır. 14 gün sonra kontrol ve gerekirse rötuş düzeltme amaçlı kontrol yapılır.

Bir Tek Yaptırınca Sürekli Yaptırmam Gerekir Mi?

Hayır. Ama botox yapılıp kırışıklıklar kaybolunca tekrar kırışıklık görmek istenmediği için devam edilir genellikle.

Botoks Hakkında Bizimle İletişime Geçin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Email Adresiniz
Mesajınız
6698 sayılı KVKK hakkında bilgilendirmeyi okudum; hizmet sunumu ve anlatımı için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

İlginizi Çekebilir